Aktualności

XXIII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Jak co roku uczniowie szkół średnich z całego kraju biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Celem olimpiady jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia, promocja zdrowia i podniesienie poziomu kształcenia zawodowego. Tegoroczną tematyką olimpiady są „Produkty mleczne - technologia i rola w żywieniu”.

Etap okręgowy olimpiady, obejmujący szkoły ponadgimnazjalne z województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, odbył się 11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie.

Spośród 544 uczestników eliminacji szkolnych, 62 uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało w etapie okręgowym. Wśród nich Sara Furmańska z klasy III B i Mateusz Ziemiewicz z klasy IV B. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Beaty Kozińskiej.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Sara i Mateuszuzyskali jednakową ilość punktów, co dało im XIV wynik w tak doborowej stawce konkurentów z najlepszych liceów i techników województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.