Aktualności

VI Olimpiada Wiedzy o Turystyce

7 stycznia 2019 r., już po raz piąty, w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich odbył się etap okręgowy wpisanej na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej – Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Szósta edycja olimpiady realizowana była pod hasłem „Turystyka w przyrodzie”. Miała na celu zainteresowanie uczestników zasobami i walorami przyrodniczymi w turystyce, zachęcenie  uczniów do pogłębiania wiedzy dotyczącej osobliwości przyrody  ożywionej i nieożywionej oraz możliwości ich poznania dzięki turystyce, a także udziału turystyki w jej ochronie.

W olimpiadzie wzięło udział 17 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z: Bydgoszczy, Inowrocławia, Nakła nad Notecią, Tucholi,  Włocławka i Torunia.  ZSG-H  reprezentowali Darek Marcinkowski i Jakub Olender  z  klasy II T . Uczniów przygotowała do udziału w OWoT p. Agnieszka Turska.

Spotkanie osób zainteresowanych turystyką było także okazją do zaprezentowania przez stażystów Erasmus+ projektów realizowanych przez ZSG-H w Toruniu.