Aktualności

Narodowy Program Czytelnictwa

Drodzy Czytelnicy

            Jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że w tym roku, po czterech latach starań, nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Program ten ma na celu „rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”.

            Przyznanie szkole ogromnych funduszy z Programu na zakup książek do biblioteki szkolnej to nieocenione wsparcie dla uatrakcyjnienia i wzbogacenia oferty książkowej dla uczniów i pracowników szkoły. Mogę dzięki temu uzupełnić zbiór lektur o nowe tytuły związane z nową podstawą programową i zakupić wartościowe książki  beletrystyczne oraz popularnonaukowe, audiobooki i komiksy.

            W związku z przystąpieniem szkoły do Programu, w tym roku szkolnym będzie się u nas odbywało jeszcze więcej niż do tej pory różnorodnych akcji wspierających czytelnictwo, m.in. będzie kilka konkursów literackich i plastyczno-literackich. Każda akcja będzie oczywiście ogłaszana więc – bądźcie uważni, śledźcie szkolne ogłoszenia i bierzcie udział w konkursach, bo  nagrody będą atrakcyjne :)

            W naszej szkole z biblioteki korzysta ok. 60% uczniów. Oczywiście większość z nich wypożycza lektury i inne książki potrzebne do nauki, ale są i tacy, którzy sięgają po tytuły nie związane z podstawą programową. Mam wielką nadzieję, że dzięki zakupom w ramach Programu odsetek tych czytających dla przyjemności znacznie wzrośnie :)

 

Do tej pory zakupiłam do biblioteki już 290 tytułów!!! A to jeszcze nie koniec!!! :)

Gorąco Was zapraszam – przyjdźcie do biblioteki i zawrzyjcie bliższą znajomość z nowymi książkami :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Monika Tomaszewska

nauczyciel bibliotekarz