Aktualności

"Z WIEPRZOWINĄ NA TY"

29.10.2019 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu odbył się I KONKURS KULINARNY "Z WIEPRZOWINĄ NA TY" organizowany przez ZSG-H oraz  Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu.

Wzięło w nim udział 24 uczestników.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie wiedzy oraz umiejętności uczniów kształcących się w zawodzie: kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, nawiązywanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami z wybranych regionów Polski.

Potrawy konkursowe oceniało jury w składzie: prof. J. Dumanowski UMK, szef kuchni Hotelu Filmar Ł. Lofek, przedstawiciel Kuratorium Oświaty M. Kowalczyk-Przybytek, przedstawiciel sponsora - Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP J. Walczak, A. Durand.

Konkursowi towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji, które przygotowali uczniowie i nauczyciele ZSG-H w Toruniu oraz zaproszeni goście. Odbył się pokaz  baristyczny wykonany przez specjalistkę z kawiarni "Projekt Nano", pokaz drinków bezalkoholowych wykonany przez p. Longinę Borkowicz (nauczyciela zawodu ZSG-H), wystawa stołów krajów UE poznanych przez uczniów podczas projektów Erasmus+ oraz prelekcja promująca projekty Erasmus+, prelekcja promująca kształcenie zawodowe "Gastronomia dookoła świata". Dużą atrakcją dla uczestników konkursu było zwiedzanie Torunia retro pojazdami. Odbył się również pokaz kulinarny "Zdrowo bo wieprzowo, rodzinna rasa najwyższa klasa" prowadzony przez P. Lenarta eksperta kulinarnego "Niech Cię Zakole" oraz T. Szymańskiego szefa kuchni "Rancho" Nieszawka.

I miejsce zajął Kacper Wysocki z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie

II miejsce zajął Błażej Witkowski z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu

III miejsce zajęła Marta Moroz z Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Swarożynie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.