Aktualności

ZSG-H w programie Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego.

                       

Jak nazywa się największe pod względem powierzchni jezioro w Unii Europejskiej? Ilu członków liczy Parlament Europejski?

28-29.10.2019 r. Starsze Ambasadorki - Agata Rzeszut oraz Anita Streich wzięły dział w spotkaniu inaugurującym V edycję EPAS (European Parliament Ambassador School) w Polsce. Jego celem jest poszerzenie wiedzy uczniów o europejskiej demokracji parlamentarnej, europejskich wartościach obywatelskich, procesach demokratycznych, procesach decyzyjnych oraz roli Parlamentu Europejskiego. Program daje uczniom możliwość zrozumienia praw przysługujących im jako europejskim obywatelom oraz uzyskania informacji, jak mogą aktywnie uczestniczyć w życiu demokratycznym Unii Europejskiej. Gościem spotkania był prof. Marek Belka, poseł do Parlamentu Europejskiego, który opowiedział uczestnikom o szczegółach pracy posłów w PE.